1500 Kalorilik Rejim

1500 Kalorilik Rejim

Diyete başlamak mı istiyorsunuz? Nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız işte size başlangıç diyeti. Yaklaşık 1500 kalori vermenizi sağlayacak bu diyet sayesinde kısa sürede istediğiniz ve arzu ettiğiniz kilolara ulaşabileceksiniz. Sizlerle paylaşacağımız makalemizin alt başlıklarında 1500 kalorilik diyet, 1500 kalorilik diyet listesi ve 1500 kalorilik diyet listesi zayıflama isimli yazıları okuyabilirsiniz.

1500 Kalorilik Rejim Programı
1500 Kalorilik Rejim Programı

1500 Kalorilik Rejim Programı

1 Gün

Sabah : Çay yada kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir (az yağlı), salatalık , domates, 1 ince dilim kepekli ekmek.

Kuşluk : Yaklaşık 4 adet diyet bisküvi, 1 porsiyon kadar mevsim meyvesi.

Öğle : Yaklaşık 100 gr kadar kırmızı et (ızgara veya haşlama) yaklaşık 1 kase kadar yoğurt (kaymaksız,200 gr.), salata yağsız), 2 ince dilim kepekli ekmek

İkindi : Yaklaşık 4 adet diyet bisküvi.

Akşam : Yaklaşık 8 yemek kaşığı kadar sebze yemeği, 1 kase kadar yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), yaklaşık 6 yemek kaşığı kadar pilav

Gece : 3 porsiyon kadar mevsim meyvesi.

2 Gün

Sabah : Çay yada kahve (şekersiz), 1/2 kibrit kutusu kadar kaşar peyniri, salatalık , domates, 1 ince dilim kepekli ekmek.

Kuşluk : Yaklaşık 1 porsiyon mevsim meyvesi.

Öğle : Yaklaşık 100 gr kadar tavuk (ızgara veya haşlama), 1 kase yoğurt (kaymaksız,200 gr.), salata (yağsız), ince dilim kepekli ekmek

İkindi : Yaklaşık 4 adet grisini

Akşam : 8 yemek kaşığı kadar sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 6 yemek kaşığı kadar makarna.

Gece : Yaklaşık 3 porsiyon mevsim meyvesi.

3 Gün

Sabah : Çay yada kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu kadar dil peyniri, salatalık , domates, 1 ince dilim kepekli ekmek.

Kuşluk : 1 porsiyon mevsim meyvesi.

Öğle : Yaklaşık 100 gr. kırmızı et, 1 küçük boy ayran, salata (yağsız), 1 küçük boy olmak kaydıyla haşlanmış patates, ince dilim kepekli ekmek.

İkindi : Yaklaşık ½ adet simit, 1 çay bardağı kadar yağsız süt.

Akşam : Yaklaşık 8 yemek kaşığı kadar sebze yemeği, 1 kase yağsız yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız),yaklaşık 6 yemek kaşığı kadar erişte.

Gece : 3 porsiyon mevsim meyvesi.

4 Gün

Sabah : Çay yada kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir (az yağlı), salatalık, domates, 2 ila 3 adet zeytin, 1 ince dilim kepekli ekmek.

Kuşluk : 1 porsiyon mevsim meyvesi.

Öğle : Yaklaşık 100 gr kadar tavuk (ızgara veya haşlama), 1 kase yağsız  yoğurt (kaymaksız,200 gr.), salata (yağsız), ince dilim kepekli ekmek

İkindi : Yaklaşık 8 adet diyet bisküvi.

Akşam : Yaklaşık 8 yemek kaşığı kadar sebze yemeği, 1 kase yağsız yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 6 yemek kaşığı kadar makarna

Gece : 3 porsiyon mevsim meyvesi.

5 Gün

Sabah : Çay yada kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir (az yağlı), salatalık , domates, 1 ince dilim kepekli ekmek , 1 su bardağı kadar süt.

Kuşluk : 4 adet diyet bisküvi, 1 porsiyon meyve.

Öğle : Yaklaşık 1 kepçe kaşığı kadar çorba, yaklaşık 8 yemek kaşığı kadar sebze yemeği, 1 kase yağsız yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 1 ince dilim kepekli ekmek.

İkindi : Yaklaşık 4 adet diyet bisküvi.

Akşam : Yaklaşık 100 gr kadar balık (ızgara veya buğulama), salata (yağsız), 1 küçük boy haşlanmış patates, ince dilim kepekli ekmek

Gece : 3 porsiyon mevsim meyvesi.

6 Gün

Sabah : Çay yada kahve (şekersiz), yaklaşık  1/2 kibrit kutusu kaşar peyniri, salatalık , domates, 1 ince dilim kepekli ekmek.

Öğle : Yaklaşık 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız ), 1 ince dilim kepekli ekmek.

İkindi : 1 adet gevrek simit.

Akşam : Yaklaşık 100 gr. tavuk (ızgara veya haşlama), 1 kase yağsız  yoğurt (kaymaksız,200 gr.), salata yağsız , 6 yemek kaşığı kadar pirinç pilavı

Gece : 4 porsiyon mevsim meyvesi.

7 Gün

Sabah : Çay yada kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir (az yağlı), 1 adet haşlanmış yumurta, salatalık , domates, 2 ince dilim kepekli ekmek.

Öğle : 1 kepçe kadar çorba, 8 yemek kaşığı kadar sebze yemeği,  yaklaşık 1/2 kase yağsız  yoğurt (kaymaksız), salata yağsız, 1 ince dilim kepekli ekmek.

İkindi : Yaklaşık 2 adet grisini, 1 çay bardağı kadar süt

Akşam : Yaklaşık 100 gr. balık (ızgara veya buğulama), salata (yağsız), 1 küçük boy haşlanmış patates, 2 ince dilim kepekli ekmek.

Gece : 4 porsiyon kadar mevsim meyvesi.

Diyeti Pratikleştiren Öneriler

  • Yiyeceklerinizi belirtilen zamanda ve belirtilen miktarda (azalma veya herhangi bir arttırma yapmadan) yiyiniz.Kesinlikle öğün atlamayınız.
  • Yiyeceklerinizi yavaş yiyiniz ve çok iyi bir şekilde çiğneyiniz.
  • Günde en fazla 4 ila 5 tatlı kaşığı kadar yağ(1 ölçü saf zeytinyağını 2 ölçü mısır özü veya ay çiçek veya fındık yağı veya soya yağı ile karışık kullanın)yağı kesinlikle yakmayınız.Yemeklerin suyunu almayınız.Yalnızca taneli kısımlarını yiyiniz.
  • Günde en az yaklaşık 4 bardak organik yeşil çay içiniz.
  • Günde en az 2 ila 2.5 litre yaklaşık (10-15 su bardağı) su tüketiniz. Yemeklerden 45 dakika önce ve sonra almaya özen gösteriniz.
  • Özellikle öğle ve akşam yemeklerden yaklaşık 20 dakika sonra tempolu yürüyüş veya tempolu hareketler yapınız.(Yürümek,merdiven inip çıkmak da çok aşırı hızlı olmamak şartıyla iyi birer spor olabilir.) Bu egzersizleri yaklaşık olarak 40 ila 45 dakika uygulayabilirsiniz.
  • Diyetinizi her koşulda ve ortamda düzenli bir şekilde uygulamaya özen gösteriniz.
  • Beslenme ve diyet uzmanınız uyguladığınız rejim ve beslenmenizle ilgili konularda en yakın danışmanınızdır. Diyetisyeninize soru sormaktan çekinmeyin.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir