Acil Zayıflamak İstiyorum!

Acil Zayıflamak İstiyorum!

Zayıflamak kişi için hem sağlık açısından, hem de daha güzel bir görüntü (postür) açısından son derece önemlidir. İnsanlık geçmişten günümüze kadar birçok diyet ve egzersiz programları geliştirerek denemişlerdir. Yapılan bu denemelerin bir çoğu zayıflamak istiyorum diyenlerin üzerinde başarı ile sonuçlanıyor olsa da, bir kısmı ise başarısızlık ile sonuçlanmakta, ya da yaşanan kısa süreli bir zayıflamanın ardından kişi yeniden hızla kilo almakta ve tekrardan bir çözüm aramaktadır. Bazı kişilerde ise durum daha farklıdır. Vücudunun diğer kısımları normalken göbek yada basen bölgeleri daha hacimlidir. Daha önce sizlerle paylaştığımız bölgesel zayıflama yöntemleri makalemize’de konuyla alakalı göz atabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız makalemizin alt başlıklarında acil diyetle haftada 3 kilo verin, acil zayıflama yöntemleri, acil zayıflamak için ne yapmalı ve acil zayıflamak istiyorum yorumlar isimli yazıları okuyabilirsiniz.

Acil Zayıflamak İçin ne Yapmalı
Acil Zayıflamak İçin ne Yapmalı

Kahvaltı Yapmadan Güne Başlamayın

Sabah Kahvaltılarınızı atlamak, yatmadan önce yediğiniz yemekleri tam olarak hazmedilmesine engel olacaktır. Bunun sebebi olarak, uyansanız dahi metabolizmanız ilk öğüne kadar, tıpkı uyurken çalıştığı hıza yakın bir hızda çalışacaktır. Ayrıca bilinçli bir şekilde yapılmış doğru ve kuvvetli bir kahvaltı, gün boyu öğünlerinizde daha az yemenizi’de sağlayacaktır.

Lokmaları Yavaş ve İyice Çiğneyerek Tüketin

Yemek esnasında lokmaların küçük olmasına dikkat edin. Aynı zamanda yemek esnasında lokmalarınızı yavaş yavaş ve iyice çiğneyerek tüketin. Vücut sistemi büyük lokmaları daha zor eritir bu sebeple sindirim sisteminize yardımcı olun.

Tabaklarınızı Küçük Tabaklarla Değiştirin

Yemeklerde normal tabakların aksine küçük tabaklar kullanmak, tabakları doldursanız bile psikolojik olarak size doyma hissi verecektir. Böylelikle porsiyonlar daha az olacak ve zayıflamak istiyorum dediğinizde kararında yemek yemiş olacaksınız.

Su İçmek

Hem uyguladığınız diyetlerde, hem de egzersiz programlarınızda su içmek son derece önemlidir. Hem vücudun günlük su ihtiyacını karşılamak açısından, hem de konsantrasyon problemini engellemek açısından önemlidir. Sağlıklı ve herhangi bir problemi olmayan bir insansanız, zayıflamak istiyorum diyorsanız günde en az 2 ila 2,5 litre su içmeniz kilo verme sürecinde size destek olacaktır.

Yatmadan 3 Saat Önce, Yemeği Kesin

Gece uyku esnasında metabolizma, en yavaş halinde çalışmaya devam eder. Bu sebeple yatmaya yakın yiyeceğiniz tüm yiyecekler, o hızda çalışan bir metabolizma ile tam olarak sindirilemeyeceği için, yağ enzimlerinin vücutta işlenmeden kalmasına ve zararlara sebep olacaktır. Bu durum da haliyle yediklerinizin kiloya dönüşmesine sebep olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir