Adriana Lima Nasıl Zayıfladı?

Adriana Lima Nasıl Zayıfladı?

Adriana Lima “Victoria’s Secret” mankenlerinden akla ilk gelen isim. Ayrıca 2 çocuk sahibi ve her zaman formda. Bunu sağlayabilmesinin arkasındaki büyük çabayı sizlere aktarmaya çalışacağız.

Podyuma her çıktığında gözlerin üzerinde olduğu ünlü model Adriana Lima bir çok insana göre zor ve farklı görünen bir diyet uyguluyor. Uyguladığı diyet o kadar çok konuşuldu ki Adriana Lima diyeti ve podyum diyeti olarak anılmaya başlandı. Bunun sebebi dışarıdan bakıldığında açlık diyeti olarak görünen bu diyet aslında çok dikkatli ve sürekli uygulanmadığında başarısı oldukça yüksek bir diyet. Adriana Lima  günlük yaşantısında normal bir şekilde sağlıklı beslenmeye çalışıyor. Her hangi bir diyet uygulamasa da hayatından tuz, şeker ve unlu yiyecekleri ayrıca yağlı ve doğal olmayan et ve et ürünlerini çıkardığı için doğal beslenmeye özen gösteriyor. Kurallaştırdığı bu ilkeleri sayesinde diyet etkisi hayatında sürekli olan ünlü model egzersizi ise hayatından hiç eksik etmiyor. Yürüyüş ve spor yapan ünlü manken podyuma çıkacağı zamanlar ise herkesin farklı yorumladığı ve kimi kesimlerin sıkı eleştirilerinin olduğu sıvı diyeti programını uyguluyor.

Peki Bu Kadar Etkili Olan Adriana Lima Sıvı Diyeti Nedir ?

Adriana Lima podyuma çıkmadan 9 gün önce sıvı diyetini uygulamaya başlıyor. Bu günlerde katı yiyecekleri neredeyse tamamen hayatından çıkarıyor. Kas kütlesini kaybetmemek içinse süt yada su eşliğinde protein takviyesi yapıyor. 2 lt. kadar günlük su tüketen Adriana Lima podyuma çıkmasına 12 saat kala su tüketimini de bırakıp vücudunun deri altında tuttuğu suyu kaybetmesini sağlıyor. Böylelikle daha keskin hatlar ve ince bir görüntüye kavuşuyor.

Burada en çok dikkat edilmesi gereken şey ise ünlü modelin de yaptığı gibi podyum gibi özel bir günün ardından hemen normal beslenme düzenine dönmesi gerektiğidir. Normal beslenme süresince yalnızca formunu bozmayacak ama doyurucu ve zengin besin değerleri olan yiyecekleri tüketmeye devam etmektedir.

Bu diyet sayesinde podyumdayken görüntüsünün ve performansının zirve yaptığı bir görüntü elde ediyor. Mesleği itibari ile Adriana Lima böyle bir günde ince görünmek için bu diyeti tercih etmesi aslında onun için uygun bir seçim. Nitekim birçok spor müsabakasında da sporcuların müsabakaya günler kala böyle kısa süreli diyetler yaptığı bilinmektedir.

Kısa ve zor olan bu diyetler tamamen vücut hatlarını belirginleştirdiği gibi kısa süreliğine de olsa zinde hissettirir. Uzun süre yapılmasına kesinlikle karşı durulan bu diyet dikkat ve özen çerçevesinde yapılmalı. Normal beslenme düzeni ve bu özel diyeti arasındaki geçişleri çok iyi düzenleyip vücudunu ve sağlığını koruması gerekmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir