Alkali Diyeti Yapanlar Burada

Alkali Diyeti Yapanlar Burada

Asit ve alkali dengesini sağlayarak anti-aging yöntemini ülkemizde ilk uygulayan doktorlardan olan Dr Ayşegül Çoruhlu sayesinde sağlıklı yaşama adım atan bir çok ünlü gibi alkali diyeti yapanlar aldıkları sonuç karşısındaki memnuniyetlerini her fırsatta dile getiriyorlar. Alkali diyeti ile zayıflayan ünlüler diyete sadık kalarak harfiyen uyguladıklarını belirtiyorlar. Alkali diyeti yapan ünlüler Deniz Seki, Çağla Kubat, Bergüzar Korel, Zülfü Livaneli, Harun Kolçak uyguladıkları alkali diyeti ile hem sağlıklarına kavuştu hem form tuttular.Zülfü Livaneli alkali diyeti uygulayarak hem 8 kilo vermiş hem vücudundaki ödemlerden kurtulmuş. Bergüzar Korel de alkali diyet uygulayan ve memnun kalıp evine bile suyu alkaliye çevirme özelliği bulunan cihaz  taktırmıştır.

Ünlü şarkıcı Harun Kolçak ta yakalandığı kanser rahatsızlığından alkali diyeti yaparak kurtulan ünlülerden. İçerisinde hayati önem taşıyan 84 minerali barındıran alkali su bağışıklık sistemini düzenleyerek dolayısıyla metabolizmayı aktif hale getirir ve  vücutta bulunan ödem ve yağların daha çabuk şekilde vücuttan atılmasını sağlar. Ünlülerin yanı sıra kullanan herkesin memnun kaldığı ve yaşam biçimi haline getirdiği alkali diyeti yapanlar ömür boyunca bu sağlıklı yaşam biçimini kullanacaklarını belirttiler. Alkali diyeti uygulayarak zayıflamak isteyenlerin spor yada egzersiz yaparak alkali diyeti desteklemeleri zayıflamalarına dahada fazla katkı sağlayacaktır.

ALKALİ DİYETİ YAPAN ÜNLÜLER

ALKALİ DİYET NASIL UYGULANIR?

Alkali diyetin temeli et, süt, şeker, alkol,  kafein ve işlenmiş yapay yiyecekler ile içeceklerin tüketiminden kaçınarak daha fazla mevsiminde yetişen taze meyve ve sebzeler ile sebze suyu tüketimini arttırarak ph değerini dengede tutarak sağlıklı ve dengeli yaşam biçimini hedefleyen bir diyet programıdır. Alkali diyeti yapanlar mevsiminde yetişmiş tüm çiğ sebzeleri tüketerek psikolojik açısından da kendilerini daha formda ve zinde hissediyorlar. Alkali diyetinde kefir içilmesi bağırsakların yeterli miktarda çalışması için çok önemlidir. Dr Ayşegül Çoruhluya göre 5 yaşındaki çocuğa içirilen sebze suyunun çocuğun 45 yaşına yatırım yapmış olmak demek olduğunu açıkladı. Bu çocukların geleceğiyle alakalı yatırım olduğunun altını çizen Çoruhlu 7 den 70 herkesin bu şekilde beslenmesi gerektiğini söyledi. Sizde bu önerilere uyduğunuz taktirde sağlıklı ve dengeli beslenme düzenine geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir