Alkali Su ile Ayda 7 Kilo

Alkali Su ile Ayda 7 Kilo

Ünlü Dr. Ender Saraç tavsiyeleriyle alkali su kullanarak diyet uygulayanlar ayda 5-7 kilo verebiliyor. İçtiğimiz sulardan alabildiğimiz kadarıyla vücudumuzda bulunan ph değerinin asit yönünü alkaliye çevirmek bu diyetin ana mantığıdır. Yeme içme kültürümüzde var olan kızartmalar, rafine gıdalar, beyaz un vb. gıdaların etkisiyle bünyemizde bulunan ph değeri asit yönüne doğru kaymaktadır. Bir kimsenin aslında ortalama ph değeri 7.4 olarak bilinmektedir. Yani bu kişi hafif alkali sayılmaktadır. İşte bu değeri koruyarak hızlı ve basit bir şekilde  kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Peki Alkali su nedir?

Piyasada bulunan markalardan en göze çarpanı ve memnuniyeti yüksek olanı Alkamine marka alkali su olarak görülmektedir. 100 ml şişelerde olan ürünün 1 bardak suya 5 damla Alkamine damlatarak içtiğiniz suyu kolayca bahsettiğimiz alkali suya çevirebilirsiniz. Ürünün küçük ambalajıyla kullanıcılara sunulması yanınızda da taşımanızda sorun oluşturmuyor.  Böylece pH değeri dengelenmiş suyunuzu istediğiniz yerde istediğiniz zaman içebilmenizi de sağlıyor.

Asit değeri yüksek besinler

Yüksek oranda asitik bileşen içeren gıdalar insan bünyesinde halsizlik, uyuşukluk ve yorgunluk hissi veriyor. Depresif haller, sinirlilik halleri ve mide ağrısı gibi belirtilerle de kendini gösteriyor. Örneğin börek, makarna, kek ve pasta gibi çok yüksek yağ asidi besleyen yiyecekler vücudumuzda belli bölgelerde depolanarak fazlalık yağları oluşturuyor. Bununla birlikte vücüdun asit oranını sadece besinler yükseltmiyor. Hareketsiz bir yaşam, aşırı sinirlilik, öfke ve kıskançlık gibi durumlarda da vücudun asitik değerinin yükseldiğini biliniyor.

Alkali su ile diyetinize şimdi başlayın

Bir çok ünlünün yaptığı ve alkali diyeti olarak bilinen bu rejimin temeli; et, süt, şeker, kafein, alkol vb. yiyecek ve içeceklerden kaçınarak daha fazla meyve, sebze ve kuruyemiş tüketmeye yöneliktir.  Böylece vücudun ph değerini yüksek tutarak hızlı kilo vermek ve daha zinde olmak amaçlanmaktadır. Bu diyet, sağlıklı beslenme prensiplerini içeriyor gibi görünmekle birlikte özellikle süt, yoğurt, peynir gibi hem protein hem de kalsiyum kaynağı olan besinlerin yeterli düzeyde tüketilmemesine neden olmaktadır. İleriki yaşlar için ciddi kemik ve eklem problemlerine de neden olabilir. Bu yüzden diyet yapmadan önce uzman bir diyetisyene başvurmanızı önemle rica ederiz.

Alkamine Resmi Sitesi

alkamine

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir