Ayça Kaya Diyeti

Ayça Kaya Diyeti

Son zamanlarda ayça kaya diyeti ile zayıflayanları sıkça duymuşsunuzdur. Diyetisyen ayça kaya 1 ay da 8 kilo verdiren diyet programıyla alakalı herkesin uygulayabileceğini söylüyor. Günümüzde birçok kadının en çok şikâyet ettiği şey kiloları. Bir de fazla diyet uygulayıp zayıflayamadığını söyleyen kadınlar, genelde birçok diyeti denediklerinden bahsediyorlar. Fazla diyet uygulamak ne derece doğru orası ayrı bir tartışma konusu, ancak doktorunuzun ya da diyetisyeninizin size özel hazırlamış olduğu diyet listesi kilo verme ve formda kalma yolculuğunuz için çok önemli. Kilonuza, yaşınıza ve yaptırılan kan tahlillerine göre hazırlanan diyet listesiyle çok sağlıklı bir şekilde kilo verebileceksiniz. Ayça kaya diyeti yapanlar yapacakları diyette muhakkak diyetisyenden yardım almaları gerektiği konusunda uyarıyorlar. Hiç kimsenin biyolojik yapısı birbiriyle aynı olmadığı için diyetin sonunda kimileri 8 kilo kimileri 10 kilo arasında kilo verebiliyor. Uzmanlar sadece diyet yaparak zayıflamanın pek doğru olmadığını söylüyorlar. Sporun zayıflamak isteyenler için harika bir aktivite olduğunu söylüyorlar. Tempolu bir yürüyüş. Sahilde ya da ormanlık oksijenin bol olduğu bir alanda yürüyüş ya da koşu yapmanız tabi düzenli olacak şekilde yağlarınızın yakılmasını daha da hızlandıracak. Ayça kaya diyeti yorumları diyetin yanında sporu da hayatınızın bir parçası yapmanız. Ayça kaya diyet listesi nedir birlikte inceleyelim.

DİYET LİSTESİ

Sabah

*Kendi parmağınızın büyüklüğü kadar yağsız peynir.

*Bir dilim çavdar ekmeği

*Tere, maydanoz, limon. NOT: Tere ve limonu sınırsız olarak tüketebilirsiniz. İsterseniz tere ve maydanozla salata yapıp limonu bolca salatanıza sıkabilirsiniz.

*Şeker ya da tatlandırıcı kullanmadan çay içebilirsiniz. Limon sıkabilirsiniz.

Öğlen

*Üç adet parmak büyüklüğünde köfte veya 1 adet yağsız tavuk baget. NOT:Köfteler ızgara tavuk haşlanmış olabilir.

*Bir kâse yağsız yoğurt.

*bir dilim ekmek

İkindi

*Bir adet yağsız yapılmış tost bir bardak yağsız ayran bir büyük portakal.

Akşam

*Bir kâse çorba.

*Altı kaşık etsiz sebze yemeği. Mevsim sebzelerinden hazırlanmış salata, Bir kâse yağsız yoğurt. Sebze yemeğini hazırlarken her porsiyon için bir yemek kaşığı sıvı yağ kullanabilirsiniz.NOT:çorba yada 1 dilim ekmek arasında tercih yapabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir