Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Gülüşün etkisini arttırmada diş beyazlatma büyük etki sağlıyor.
Estetik ve kozmetik olarak sunulan tedavilerin başında gelen diş hekimlerinin tercihi diş beyazlatmadır. Nedeni ise diğer diş estetiği tedavilerinden daha etkili ve hızlı sonuç alınabilir olmasıdır. Diş beyazlatma ile kişinin gülüş estetiği değişir ve kişinin kendine olan güveni artar.

Diş beyazlatma ürünlerini internette ve eczanelerde bulabilirsiniz fakat diş hekimlerinin uygulamış olduğu diş beyazlatma tedavisi ile yapılan işlemler kadar etki alamazsınız. Diş hekimlerinin uygulamış olduğu diş beyazlatma tedavisi ile kullandığı malzeme ve teknikler üst düzey ve uzmanlık gerektirdiği için daha iyi ve kesin sonuçlar alınır.

Diş beyazlatmanın hem evde kendinizin uygulamış olduğu tedavi yöntemi hem de uzman bir diş hekiminin uygulamış olduğu diş beyazlatma tedavisi vardır.

Diş Beyazlatma Tedavisi Nasıl Olur?

Nasıl Yapılır? : Diş beyazlatıcı malzeme diş yüzeyine uygulanılarak tedaviye başlanılır. Hidrojen peroksit içeren ürün beyazlığı sağlar. Ürünle birlikte dişe ısı veya ışık verilebilir fakat her zaman gerek görülmez.

  • Diş Beyazlatma Avantajları: Hızlı sonuçlar elde edilmesi en büyük avantajıdır. 1-2 saatlik bir tedavinin sonrasında dişte gözle görülür bir beyazlama sonucu görülür. Dişlerin durumuna göre diş beyazlatma seansları değişir veya kişinin istediği beyazlığa göre seanslar artabilir. Direkt olarak diş yüzeyine uygulanması daha hızlı sonuçlar gösterir.
  • Diş Beyazlatma Dezavantajları: Tedavi sırasında diş etleri ne kadar korunur olsa da bazı hastalar tedaviden sonra diş etinde hassasiyet veya ağrı hissedebilir. Fakat bunların tamamı geçicidir.
  • Diş Beyazlatma Fiyatı: Diş beyazlatma fiyatları uygulandığı seans kullanılan jellere bağlı olarak değişim gösterir. Diş beyazlatma fiyatı konusunda diş hekimliği odasının belirlediği asgari ücretlere bakılarak kaba bir fiyat bilgisi edinilebilir. Diş beyazlatma işlemlerinden en maliyetli olanı bu işlemdir.

Dişler Ne kadar Beyazlatılabilir?

Diş beyazlatma tedavisinde, diş beyazlığı kişiden kişiye göre farklılıklar gösterir. Diş hekimi, hastanın dişlerine bakarak ne kadar beyazlayacağı konusunda tahminde bulunabilmesi biraz zordur. Bunun nedeni dişlerin yapısı, dişlerin doğallığı ve dişlerdeki lekelere bağlı olarak değişmesidir. Bu durumda diş beyazlatmada dişleri yormadan ve nazik işlemlerle zamana yayarak tedavi etmek daha doğru olur.

Diş Beyazlatma Zararları

Diş beyazlatmak ağız sağlığınız için zararlı bir tedavi yöntemi değildir. Fakat kimi hastalarda diş etlerinde hassasiyet oluşabilmektedir. Diş beyazlatmadan sonra dişlerde hassasiyet oluşabilir fakat bu durum zamanla geçicidir, kalıcı değildir. Hassasiyeti azaltacak diş jelleri ve diş hassasiyeti azaltan diş macunları, diş fırçaları kullanılabilir.

Hamile veya emziren bayanlarda diş beyazlatma tedavisi sakıncalı olabilir. Bunun haricinde dişlerinde çürükler ve sorunlar olan hastalar diş beyazlatmadan uzak durmalıdırlar. Fakat bu sorunlardan kurtulduklarında diş beyazlatmayı uygulayabilirler. Bunun nedeni çürük ve hastalıklı dişlere diş beyazlatmada kullanılan malzemeler nüfuz edebilir.

Diş beyazlatma kesinlikle kalıcı değildir. Kalıcılık için düzenli olarak diş beyazlatma tedavisi almanız gerekmektedir. Dişlere zararlı olan sigara, çay, kahveden uzak durursanız ve düzenli fırçalama, dişlere özen göstermeyi sağlarsanız, diş beyazlatma tedavisi 1 veya 2 yıl kadar beyaz gülüşlere sahip olabilirsiniz. Bunlar haricinde pek çok hasta diş beyazlatma tedavisinden oldukça memnundur.
Kaynak : https://www.meltemdis.com/dis-beyazlatma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir