Diyet Kahvaltı

Diyet Kahvaltı

Hemen hemen her diyetisyenden duymuşsunuzdur diyette ve günlük hayatta kahvaltının en denli önemli öğün olduğunu. Yapılan araştırmalarda bunun ne kadar doğru bir tespit olduğunu fazlasıyla açıklayıcı nitelikte. Güne kahvaltıyla başlamak metabolizmanın harekete geçmesiyle eşdeğer. Sabah kalkar kalkmaz yapılan 10 dakikalık egzersiz yada 30 dakikalık yürüyüşten sonra yapılan kahvaltı gün boyu size yetecek enerjiyi fazlasıyla sağlamakta. Güne kahvaltı etmeden başlayan kişilerde’ise  gün boyu stres ve yorgunluktan şikayet etmeleri kaçınılmaz sonuç olarak değerlendiriliyor. Günlük yaşantımızda ve diyette kahvaltının önemi azımsanmayacak kadar çok.

Diyet Kahvaltı Kaç Kalori

Sağlık bakanlığının almış olduğu karar neticesinde yapılan araştırmalar gösteriyor ki  Türkiye Nüfusunun %30’u obeziteye doğru gidiyor. Sağlıksız ve düzensiz beslenme ile birlikte hareketsiz yaşam tarzı da bu durumu güçlendiren faktörler olarak göze çarpıyor. Her sabah kahvaltı yapanların ortalama olarak Bin 236 kalori aldıkları açıklandı.

Diyet Kahvaltı Menüsü

Düşük Karbonhidratlı Kahvaltı

Düşük karbonhidratlı diyet kahvaltılarda yumurta pek önerilmez ancak hafta da 2 ila 3 kez yağsız ve tuzsuz olmak kaydıyla yiyebilirsiniz.

Meyveli Diyet Kahvaltı

Vitamin ve mineral bakımından son derece zengin olan meyvelerden hazırlayacağınız 1 kaseyi geçmeyecek şekilde meyve salatası, lezzetli ve son derece sağlıklı bir kahvaltı için size iyi bir alternatif kahvaltı seçeneği olabilir.

Sıvı İle Hazırlanmış Diyet Kahvaltı

Eğer kahvaltı yapmayı sevmiyorsanız evde pratik bir şekilde hazırlayacağınız sebze ve meyve ile hazırlanmış içecekleri içip güne lezzetli ve pratik bir kahvaltıyla başlayabilirsiniz.

Pratik Diyet Kahvaltılar

Günümüzde işe yetişmek için 1 dakika bile önemli. Bu sebeple sabahları hazırlayacağınız pratik kahvaltılar işinizi son derece kolaylaştırabilir.

  • 1 çay kaşığı bal eklenmiş yağsız light süt.
  • Müsli ve yağsız yoğurt.
  • 1 adet haşlanmış yumurtayla beraber 1 adet meyve.
  • 2 kaşığı geçmeyecek şekilde yağsız light yoğurt 1 adet meyve.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir