Elma Diyeti

Elma Diyeti

Elma diyeti dediğimiz diyet 1 haftada ortalama 5-6 kilo zayıflamayı hedefler. Bu diyete tabi olanlar kısa bir süre zarfında fazla kilo verdiklerinden geniş çaplı bir şekilde tercih edilmektedir. Bu diyetin uygulanışı da kolay olduğundan herkes rahatlıkla bu diyete tabi olabiliyor. Elma diyetinin uygulanışı son derece basittir ve sadece elma tüketerek uygulanmaktadır. Elma içerisinde bulunan bir takım enzimler sayesinde yalnızca elma ve kahvaltıda bir takım besinler tüketerek kolaylıkla zayıflamak mümkündür.

Elma Diyeti İle Sağlıklı Kilo Verme

Elma diyetini uygulayacak kişi bol bol yeşil çay tüketebilmektedir. Serbest bir şekilde tüketilmesine izin verilen yalnızca yeşil çaydır. Bununla birlikte gündelik içimlerde herhangi bir sınırlama yoktur. Bir haftalık zaman çizelgesinde sadece iki dilim kızarmış kepekli ekmek, domates, yağsız peynir, salatalık, zeytin ve bir adet haşlanmış yumurta yenmektedir. Bunun dışında gün içerisindeki dizilim şu şekildedir :

  • 1.Gün : 1 Kg Elma
  • 2.Gün : 1,5 Kg Elma
  • 3.Gün : 2 Kg Elma
  • 4.Gün : 1,5 Kg Elma
  • 5.Gün : 1 Kg Elma
  • 6.Gün : 1Kg Elma

Şeklinde bir tüketim gerçekleşmelidir. Elma diyeti basit gibi görünebilir ancak biraz sabır isteyen bir diyettir. Bunun nedeni hafta boyunca sadece elma yiyerek zayılfmaya çalışmak herkesin yapabileceği bir durum olmamasıdır. Ancak bu zorlukların üstesinden gelinir ise hafta içerisinde 5-6 kilo vermek mümkündür.

Elma Diyeti Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle diyette tüketilmesi gereken elma yeşil elmadır. Midede salgılanan asit oranı düşük ise ekşi elma ile diyet yapılabilir. Elma içerisinde pek çok mineral mevcuttur ancak bunun bir şok diyet olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle bir takım yan etkiler de görülebilir. Diyeti uygulayanlara göre bu diyetin en büyük yan etkisi kişide uyuşukluk, yeterli enerji alamama, yorgunluk durumlarıdır. Tüm insanlarda metabolizma hızı farklıdır. Bu nedenle kilo farkında değişiklikler olabilir. Haftada 5-6 kilo ortalama söylenen bir rakamdır. Bazı insanlarda bu rakam 10’a kadar çıkabilirken bazı kişilerde 2 ile sınırlı kalabilmektedir.

Birde şunlara göz atın

126 Kiloadan 68 Kiloya Düştü
30 Kilo Verdiren Tülin Şahin Diyeti
Besinlerin Kalori Listesi
Gülben’nin Diyet Çorbası

2 Replies to “Elma Diyeti”

  1. bu diyetle birlikte alkali su içmenin bir sakıncası var mıdır? alkali su vücuttaki asit oranını düşürüyor bu diyetle destekleyici olur mu yoksa engelleyici mi olur?

  2. Şu an 70 kiloyum 16 yaşındayım bugün basladim sadece iki tane elma yedim sabah öğlen de 2 tane akşam da 2 tane yicem 6 tane olmuş olacak. Ortalama ne kadar kilo verebilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir