Gülben Ergen Nasıl Zayıfladı?

Gülben Ergen Nasıl Zayıfladı?

Türkiye’nin sevilen ünlülerinden olan Gülben Ergen son zamanlarda verdiği kilolarıyla tekrar gündemde. Sevilen sanatçının yoğun temposuna birde diyeti sığdırarak nasıl zayıfladığını sizlere bu yazımızda anlatacağız.

Kendisinin “Kadın Kuşağı En iyi Televizyon Programı” ödülünü almasını sağlayan programı “Gülben” ile 3 çocuğu olmasına rağmen formunu ve temposunu kaybetmemesini düzenli beslenmesi ve kararlılığına bağlıyor. İyi bir diyetin radikal ve kararlı bir şekilde yapılmasını söyleyip yazımıza devam ediyoruz.

Şeyda Coşkunun da desteğini arkasına alarak diyetine başlayan Gülben Ergen özellikle kış aylarında aldığı kilolardan kurtulmak için sıkı bir diyete başlıyor. Diyetinde özellikle tarçın diyeti yaparak zayıfladığını dile getiriyor. Tarçın diyeti yaparak zayıflayan ünlülerden birisininde Demet Akalın olduğunu aktararak diyet boyunca tarçını nasıl kullandığını anlatmaya devam ediyoruz.

Gülben Ergen, diyetinin ilk 15 gününde 5 kilo vermeyi başararak tarçın diyeti ve sağlıklı beslenmenin sonuçlarının canlı göstergesi haline geliyor. Tarçını, tarçın çubuğu olarak günde 3 defa su ve karanfil ile kaynatarak içtiğini öğrendiğimiz Ergen bu sayede 5 kilo verdi.

Fotoğraflarındaki küçük değişimlerin kendini motive etmesini sağladığını dile getiren Ergen aynı zamanda şekeri de kullanmayı bıraktı. Yeni bir single çıkaran ve hayır kurumu bulunan ayrıca 18. anaokulunu açmaya hazırlanan Gülben Ergen çocuklarıyla da ilgilenmeyi ihmal etmediğini dile getiriyor. Ne kadar  yoğun bir programı olsa da bu durumu çocuklarına ve özel yaşamına öncelik tanıyarak aşıyor ünlü sanatçı. Gülben Ergenin diyeti sırasında dikkat ettiği diğer faktörleri sizlere aktarıp, Tarçın diyeti için kullanılan tarçın çayının nasıl yapıldığını anlatacağız.

Gülben Ergen Diyet Yaparken Nelere Dikkat Etti?

  • Güne erken saatte uyanıp 3 bardak su ile başlıyor.
  • Sorunu eksik etmeyen Ergen 1 saate yakın yürüyüş yapıyor.
  • En geç saat 10’da kahvaltısını yapıyor ve yumurta, lor peyniri ve maydanozu bulunduruyor.
  • Türk kahvesi ve diğer çayları ara öğünlerde tüketiyor.
  • Öğle yemeğinde beyaz et kullanılarak yapılmış yemek ve salata tüketiyor.
  • Balık ve salata ile günü bitiren Ergen tüm bunlardan diyeti kapsamında az ve tam doymadan kalkarak günü bitiriyor.

Tarçın Çayı Nasıl Yapılır?

Çubuk tarçınlar kullanılarak yapılan tarçın çayı 2 bardak suya 3 adet tarçın çubuğunun konularak kaynatılmaya başlanması ile yapılır. İsteğe bağlı olarak kaynamaya yakınken karanfil eklenebilir. Günde 3 defa uygulanıp içildiğinde etkisini göstermeye başlıyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir