Hurma Diyeti ile Sizde Zayıflayın

Hurma Diyeti ile Sizde Zayıflayın

Hurma diyeti çok uzun bir zamandan beri bilenlerin uyguladığı bir rejimdir . Bu güne kadar başta Ender Saraç ile bir çok insan tarafından denenmiş ve çok başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Zayıflama da çok başarılı sonuçlar veren hurmanın tok tutma özelliği sayesinde hiç bir şekilde aç kalmadan kilo vermek isteyenler için ideal bir diyet olma özelliği taşımaktadır. Geçmişte Peygamberimizin sadece hurma ile oruç tuttuğu zamanlar olmuştur. Mucizevi yiyecek olan hurma, Kuran’da pek çok ayette bahsi geçen, cennet nimetleri arasında “eşsiz-hurma” (Rahman Suresi, 68) ifadesiyle de anılan bir meyvedir. Sizlerle paylaşacağımız makalemizin alt başlıklarında hurma diyeti yapanlar, ender saraç hurma diyeti,  hurma diyeti ile zayıflayanlar ve hurma diyeti nasıl yapılır isimli alt başlıkları okuyabilirsiniz.

Hurmanın İçerisinde Bulunan Vitamin ve Mineraller
Hurmanın İçerisinde Bulunan Vitamin ve Mineraller

Hurmanın İçerisinde Bulunan Vitamin ve Mineraller

İçerisinde sağlıklı bir insanın her gün alması gereken vitamin ve mineralleri fazlasıyla barındıran hurmada (A, B1, B2, B6, C, K, niasin, folik asit vitaminleri), birçok mineral (sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, fosfor, kükürt, klor, demir, çinko, bakır, mangan, flor, iyot) ve antioksidan çok küçük bir hurmanın içine yerleştirilmiş. Üstelik hurmanın içeriğinde % 50 şeker, % 30 yağ ve% 20 protein bulunmaktadır. Dolayısıyla içerisinde hiç kolesterol barındırmamaktadır. Yine içeriğinde bulunan % 40 oranındaki lif, kabızlık problemine engel olup bağırsakların daha hızlı çalışmasını ve kişinin sağlıklı bir şekilde kilo vermesini sağlamaktadır. Yakın zamanda diyet listelerinde hurma diyetini çok sık göreceğimizi söylesek yanlış olmaz sanırım.

Hurma Diyeti Örnek Liste

Sabah:

Kahvaltıdan yaklaşık bir saat önce 3 ila 4 adet hurma. Sabah kahvaltıda mutlaka bir dilim ekmeğin yanında içerisinde protein bulunan besinlerden biri olmalı. Misal haftanın iki günü yumurta ve her gün istediğiniz miktarda peynir tüketilebilir. Meyve suyu, çay ve süt diyet süresince dönüşümlü olarak içilir. Burada önemli olan şey protein, yağ ve şekerin ölçülü ve kararında bir şekilde tüketilmesidir.

Öğle:

Yemekten bir saat önce kadar yaklaşık 3 ila 4 adet kadar hurma. Öğle yemeğini bir dilim ekmek, çorba, mevsim salatası ve et (veya tercihinize göre sebze) yemeği ile renklendirmek gerekir. Eğer tatlıyı çok seviyorsanız ikindi vaktinde çok az miktarda olmak kaydıyla yiyebilirsiniz.

Akşam:

Yemekten yaklaşık bir saat önce 3 ila 4 adet kadar hurma. Meyve, sebze, yoğurt, cacık gibi ağır olmayan hafif yemekler tercih edilerek, karbonhidrat ve yüksek yağ oranı azaltılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir