İdeal Kilo Hesaplama

İdeal Kilo Hesaplama

Kişinin kilosunun boyuna oranı ideal kiloyu vermektedir. Kişi sağlıklı bir hayat sürmek için mutlaka ideal kilosunda seyretmelidir. Yapılan araştırmalar ideal kilosunda hayatını devam ettirenlerin daha kaliteli ve daha uzun bir ömür yaşadığını ortaya koymuştur.

Kişi ideal kiloya ulaşmak için bir hedef belirlemelidir. Kişinin boy ve kilosu ideal ölçülerde hesaplandıktan sonra bir program belirlenmeli ve besinler ona göre azaltılmalıdır. Kişi haftada 2 kilo vermeyi amaçlamalıdır. İdeal kiloya ulaşmak aniden olmaz. Belirli bir zaman dilimine yayarak ideal kiloya ulaşmak gerekir.

İdeal kilo için hareket önemlidir. Spor yapamayan kadınlar özellikle sürekli hareket halinde olurlarsa kendilerini daha enerjik ve mutlu hissederler. İdeal kiloya ulaşmak için kadınlarda 1200, erkeklerde en az 1400 kalori günlük besin yoluyla alınmak zorundadır. Bundan fazlası kişide kiloya neden olacaktır.

İdeal kiloya ulaşmak için kişinin hayat şeklini gözden geçirmesi gerekir. Geç saatlerde yatan kişilerin enerji ihtiyacı artmaktadır. Yatmadan önce tüketilen besinler fazla kilo olarak geri dönmektedirler. Bunun yerine erken saatte yatıp erken saatlerde kalkarak ideal kiloya kavuşmak mümkündür. Gündüz tüketilen gıdalar hareket vesilesiyle yakılır ancak gece tüketilen gıdalar yağ olarak depolanmaktadır. Aynı boy, kilo, cinsiyet ve yaştaki iki kişinin bile ideal kilosu aynı olmayabilir. Vücut tipi, kemik yapısı, genetik faktörler gibi pek çok etken kişinin ideal kilosunu değiştirebilir.

İdeal Kilonuzu Hesaplayın

Kilonuz:

Boyunuz:

İdeal Kilonuz
20

Önce normal kilonuzu sonra da boyunuzu ölçmelisiniz. İdeal kilo hesaplama konusunda kullanılan formüle bu ölçümleri ekleyerek ulaşmanız gereken kilonuzu belirleyebilirsiniz. İdeal kilonuzu hesapladıktan sonra.. o kiloya ulaşabileceğinize karar vermeli ve sağlıklı yaşamak için kendinize hedef belirlemelisiniz. Şimdiki kilonuzdan ulaşmanız gereken kilonuza aniden ulaşamazsınız. Bunun için belirli diyetler ve spor yapmalısınız. Kalorili besinlerden uzak durmalı, günlük yediğiniz yemek miktarlarında azaltmaya özen göstermelisiniz. Kahvaltı öğününüzü atlamamalı, bütün öğünlerinizi bir düzen içerisine koymalı ve sporunuzu kesinlikle unutmamalısınız. İdeal kilonuza ulaşana kadar ve ulaştıktan sonra da diyetinize ve sporunuza devam ederek sağlıklı bir hayat sürebilirsiniz. Günlük hayatınızda bayanlar en fazla 1200, erkekler ise 1400 kalori alabilirler. Bunun fazlası iki taraf için de sakıncalıdır. Her 8000 kaloride bir 1 kg alındığı göz önünde tutulursa harcadığınız enerjiden fazla kalori almanız size yağ olarak geri dönecektir. İdeal kilonuzu hesaplamak ve o kiloda olmak bir insan hayatı için çok önemlidir. Çünkü ideal kilo sizin normalde olmanız gereken kilonuzdur. İdeal kilonuza ulaşabilmek için hayatınızda değişiklikler yapmalısınız. Akşam belirli bir saatten sonra yemek yememeli ve düzenli uyku içerisinde olmalısınız. Sürekli hareket halinde olmalı tembellikten kaçınmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir