Işın Karaca Nasıl Zayıfladı?

Işın Karaca Nasıl Zayıfladı?

Merhabalar sevgili takipçiler. Geçirdiği mide küçültme ameliyatıyla tam 16 kilo veren Müzisyen Işın Karaca Haşimato rahatsızlığıyla alakalı bu ameliyatın mecburen  gerçekleştiğini söyledi. Bugün siz değerli takipçilerimizle paylaşacağımız makalemizin alt başlıklarında Işın karaca nasıl zayıfladı? Işın karaca nasıl kilo verdi? Işın karaca diyeti ve ışın karaca mide küçültme ameliyatı isimli yazıları okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar.

7 haftada 16 kilo verdiğini söyleyen Işın Karaca, Türkiye’nin en iyi şarkıcılarından birisi olmanın artık kendine yetmediğini belirten Karaca “Sesimin ve sahnemin gücünü biliyorum. Görsel dünyanın bir parçası olmak zorundayız. Sağlam da bir vücudum olsun istiyorum fakat asla sıfır beden olmayacağını belirtti. 38 beden benim için idealdir dedi.

Mide Küçültme Ameliyatı Nedir?

Obezite dediğimiz çok aşırı şişmanlık, artık fiziki bir sorun olmaktan çıkmış, bir hastalık olarak değerlendirilmektedir. belli bir kilonun üstünde uzun seneler kalan hastalarda, insülin direnci olarak bilinen, bedenin salgıladığı insülin hormonuna yanıt vermemesi hali oluşur. Daha sonra diyabet gelişir, damar hastalıkları, kalp rahatsızlığı, kandaki yağların çok aşırı artmasına bağlı damar tıkanıklıkları, beyin sorunları, uykuda soluk alamama benzeri durumlar birbirini izler. Bu hale ‘Metabolik Sendrom’ denmektedir. Bu hastalarda kanser gelişme riski de maalesef artmıştır.

Şayet hasta mevcut olan çok fazla kilolarından kurtulmak için hiç bir diyet, tedavi, spor v.b bir program uygulamamış ise, bu hasta ameliyat için doğru şahıs değildir. Uzun seneler ısrarla kilolarından kurtulmayı arzu etmesi ve bunun için çaba göstermesine rağmen obezite devam ediyorsa, ameliyat olabilmekte. Obezitenin üzerine metabolik sendrom gelişirse, bu durum hastanın hayatını tehdit eden mühim bir problem oluşturacaktır. Hastanın karar eda safhasında en mühim şahıs olduğunu bilmesi gerekmektedir. Ameliyattan sonra uzun yıllar dahiliye uzmanı, endokrinolog, diyetisyeninden kopmaması gerekir. Hayatına daima bir spor alışkanlığı katmalıdır. Böylece hem mutlak başarıyı yakalar, hem de kendini aşırı mutlu hisseder.

One Reply to “Işın Karaca Nasıl Zayıfladı?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir