İşte Şok Ayran Diyeti

İşte Şok Ayran Diyeti

Şok diyetler kategorisi içinde yer alan ayran diyeti, kilosu 75 kg üzerinde olanlar için önerilmektedir.  Ayrıca bir ayda en fazla iki gün (üst üstte) uygulanması tavsiye edilmektedir. Ayran diyeti nasıl yapılır diye merak edenlere şimdi iki günlük ayran detoksu diyet listesi sizler paylaşıyoruz. Ayran diyetinde en önemli özellik yağdan kilo verebilmenizdir. İşte sizi hem tok tutacak hem de fazla yağlarınızdan kurtaracak diyetimiz:

AYRAN DİYETİ LİSTESİ

  • 2 Litre az yağlı yoğurttan elde edilmiş ayranın içine;
  • 2 adet orta boy salatalık
  • 8 Adet kuru buğday (haşlanmış)
  • 4 çorba kaşığı nohut (haşlanmış)
    ve biraz nane ilave edilecek. Yağ ve tuz ilavesi olmayacaktır.

Not: Yukarıda hazırlanan kür sadece bir günlüktür. İkinci gün aynı kür taze bir şekilde tekrar hazırlanmalıdır.

Sabah Kahvaltısında bir dilim kepek ekmeği ile az yağlı peynir tüketilir. Bununla birlikte domates ve salatalıkta yenebilir. Ayrıca bir adet haşlanmış yumurtada sabah kahvaltısına eklenebilir.

SABAH KAHVALTISINDAN AKŞAM 8’E KADAR

Sabah kahvaltısından itibaren akşam 20:00’e kadar yukarıda tarif ettiğimiz soğuk ayran çorbası 2 saat aralıklarla küçük kaseler ile tüketilir. Ayran diyetinde ara içeceklerde kahve tüketilmemelidir. Bununla birlikte bolca su tüketmeniz önerilmektedir.

AYRAN DİYETİ YAPANLAR ve YORUMLARI

Yağsız yoğurt tüketerek zayıflama tekniğinin varlığı, yağsız yoğurt tüketen insanların vücuttaki genel yağlarının %61’inin azaldığı, göbek bölgesinde bulunan yağların ise %81 oranında azaldığı saptanmıştır.

Fazla kilo sorunu olanlarda süt içeren besinlerde kısıtlama getiren uzmanlar, yağsız yoğurt tüketimini bu kategori içine sokmamaktadır.

ABD’nin Tennessee Üniversitesinde 12 hafta süren araştırmalar sonucunda, 34 denek arasında kilo sorunu bulunan ve yağsız yoğurt tüketen deneklerin daha fazla kilo verdiklerini gözlemlemiştir. Düşük kalsiyum diyeti uygulayan deneklere göre %22 daha fazla kilo veren deneklerin yağsız yoğurt tüketimi aradaki farkı oluşturan ölçülerden biri olduğu saptanmıştır.

Kilo vermede kasların kalori yakılmasında çok önemli rolü olduğuna değinen uzmanlar, diyet yapanların uyguladıkları bilinçsiz diyetlerle kas kayıplarının da oluştuğuna dikkat çekiyor.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Saç dökülmesini önleyen Diyet
Cinsel Performans Arttıran Diyetler
Kalbe İyi Gelen Diyetler
Hızlı yağ yakmanın 9 sırrı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir