Karatay Diyeti

Karatay Diyeti

Karatay diyeti ile diyet adına doğru bildiğimiz her şeyin tanımı da değişmektedir. Karatay diyeti vasıtasıyla kişi sabahları dinç ve dinlenmiş olarak uyanmaktadırlar. Karatay diyeti sadece kilo vermek amaçlı değildir. İnsanın beslenme şeklini bir yaşam tarzı haline getirmeye yardımcı olmaktadır. Karatay diyetindeki en büyük özellik şimdiye kadar diyet için söylenen genel kuralların tam tersini içeriyor olması. Karatay diyetini bir yaşam tarzı haline getiren insanlar ilk aşamada kilo almamaya başlarlar. Yağlar depo edilmez. Sonrasında bir durağanlık dönemi yaşanır. Sonrasında depo edilen yağlar kırılarak kalıcı kilo verilir.

Karatay Diyeti Faydaları

Karatay diyetinde yenilecek yemeklerin miktarlarından söz edilmez. Bu diyette esas önemli olan şey yenmemesi gereken besin grubudur. Örnek vermek gerekirse Karatay diyetinde kesinlikle alınmaması gereken karbonhidrattır. Karatay diyetine göre yağ olarak depolanan şey yağ değil, karbonhidrattır. Bununla beraber Karatay diyeti bilinenin aksine kuruyemişlerin faydalı olduğunu öne sürer. Karatayda uzak durulması gereken en önemli yiyecek ekmek, şekerli gıdalar, hamur işleri, işlenmiş gıdalardır. Vitamin açısından zengin olduğu bilinen meyveler de Karatay diyetinde yasaklı gruba girer. Çünkü meyvede meyve şekeri olan fruktoz bulunmaktadır. Bu fruktozun fazlası insülin direncine sebebiyet vermektedir.

Karatay Diyeti Yapanlar

Karatay diyeti kişilere öğünlerde miktar kısıtlaması koymaz. Bu diyette esas alınan nokta besin gruplarına dikkat edilmesidir. Karatay diyetinde kahvaltıda 2 yumurta ile hazırlanmış omlet, 1 dilim ince kesilmiş peynir, 1 adet kırmızıbiber, 7 yeşil zeytin, kayısı veya ceviziçi yenebilir. Burada altını çizilmesi gereken nokta kahvaltıda hafif öğünlerin tercih edilmesidir. Aynı şekilde yağlı yiyeceklerden uzak durulmasıdır.

Öğle yemeklerinde salata tüketiminin doğru olduğu savunulur. Salata içerisinde 3 çorba kaşığı haşlanmış yeşil mercimek, biraz maydanoz, 1 kaşık haşlanmış buğday,kırmızıbiber, havuç ile limon suyu olabilir. Bunun yanında az miktar zeytinyağı ve tuz da ilave edilebilir. Karatay diyetinde akşam öğünü ise ayran çorbası içilmelidir. Çorba hafif şekilde hazırlanmalıdır.

Bu sayılanlar 1 günlük uygulamanın şeklidir. Uzman bir diyetisyen ile birlikte bu diyet geniş bir periyoda sağlıklı bir şekilde yayılabilir. Karatay diyeti ile zayıflama ve ideal kiloya ulaşmak şimdi çok kolay. Karatay diyeti yapanlar, karatay diyeti listesi, karatay diyeti yorumlarıkaratay diyeti kitabı, karatay diyet listesi, hakkında bilgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir