Lahana Diyeti

Lahana Diyeti

Lahana diyeti de tıpkı diğer olumlu sonuçlar alınan diyetler gibi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Lahana diyeti son dönem oldukça tercih edilen diyetlerden birisi olmuştur. Sağlıklı kilo vermek şöşn uygulanan diyette karbonhidrat, protein ve az da olsa yağ olması gerektiği düşünüldüğünde lahana diyetinin neden sağlıklı kilo vermede uygulandığı az çok anlaşılacaktır. Lahananın zayıflama ve selülitleri yok etme özelliği olduğu bilinmektedir. Aynı şekilde antioksidan özelliği de bulunan lahana, bağırsak kanserini önlemede de tampon görevi görmektedir. Bununla beraber lahana kan şekerini düşüren ve dengeleyen bir özelliğe sahiptir. Vücut tarafından salgılanan hormonları düzenler, enfeksiyonlara karşı direnç kazanımı sağlar. Bağırsak mukozasının temizlenmesinde ve cildin daha güzel ve genç gözükmesinde de yine lahana etkilidir.

Taze sıkılmış lahana suyunun hem ince hem kalın bağırsak iltihapları için faydalı olduğu bilinmektedir. Bu diyette yine bunu kapsamaktadır. 4-5 hafta dolaylarında lahana suyunun içilmesi gerekliliğini sunan bu diyet lahana önce yaprakları ayrılarak mikser aracılığı ile suyu parçalanır ve suyu çıkarılır. Diyet listesi kapsamında gün boyu tüketilen yemeklerden sonra her gün iki çay bardağı şeklinde tüketilir. Ancak guatrelı hastaların bu diyetten kesinlikle kaçınması gerekir. Yine de her ihtimale karşı bir diyetisyen ile bu konuyu konuşmanın faydası olacaktır.

LAHANA DİYETİ LİSTESİ

Lahana diyetinin birinci gününde lahana çorbası ve muz haricinde dilendiği kadar meyve tüketilebilir. İkinci günde baklagiller hariç dilenen kadar çiğ ve haşlanmış sebzenin yanı sıra lahana çorbası içilebilir. Üçüncü günde istendiği kadar meyve yanında lahana çorbası tüketilebilir. Ancak meyvelerin arasında yine muz olmamalıdır. Dördüncü günde dörtten fazla olmamak suretiyle kaymaksız süt, muz, lahana çorbası tüketilebilmektedir. Beşinci günde ise bir porsiyon biftek, bir domates, lahana çorbası ve en az altı bardak su içilebilir. Altıncı günde biftek, sebze ve lahana çorbası içilebilir. Yedinci günde yağsız pilav yani pirinç lapası, lahana çorbası ve taze sıkılmış meyve suyu içilebilir.

LAHANA SUYU DİYETİ YAPANLAR

Bu diyeti uzun süre uygulamak sağlık problemlerine neden olabileceğinden uzman bir diyetisyene danışmak faydalı olacaktır. Lahana diyeti sağlıklı kilo verme yöntemlerinden biri olsa da her bünyede farklı komplikasyonlar gösterebilir. Bu nedenle diyete geçmeden önce bir uzman görüşü almak faydalı olacaktır. Bu yazı: lahana diyeti yorumları, lahana diyeti ender saraç, lahana suyu diyeti, lahana çorbası diyeti, lahana suyu, lahana kürü, lahana diyeti tarifi, lahana diyeti ile zayıflayanlar aramalara hitap etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir