Limonlu Su ile Yazın Hem Serinleyin Hem Kilo Verin

Limonlu Su ile Yazın Hem Serinleyin Hem Kilo Verin

Bu güne kadar birbirinden ünlü beslenme uzmanları tarafından C vitamininin kaynağı olarak önerilen limon suyu, aynı zamanda zamanla vücutta biriken toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı oluyor. Sizler tarafından sık sık sorulan “limonlu su zayıflatır mı” ve “limon suyu diyeti işe yarar mı” sorularına cevaben; limon suyu vücudu toksinlerden arındırarak temizlemesinin yanı sıra hızlı ve kolay bir şekilde yağ yakımını hızlandırmaya yardımcı oluyor diyebiliriz. Sizlerle paylaşacağımız makalemizin alt başlıklarında limonlu su ile zayıflayanlar, limonlu su ile zayıflama tekniği, sıcak limonlu su ve yemek yerken su içmek isimli yazıları okuyabilirsiniz.

Limonun Bilinmeyen Faydaları
Limonun Bilinmeyen Faydaları

Limonun Bilinmeyen Faydaları

  • Belirli ölçülerde limon tüketimi ile bağırsaklardaki toksin maddelerin temizlenmesi mümkündür.
  • Limonun anti bakteriyel özelliği bulunmaktadır.
  • Düzenli limon tüketimi beyin sağlığı korunabilmektedir.
  • Tansiyon rahatsızlığı bulunan hastalarının limon tüketmesi önerilmektedir. Özellikle yüksek tansiyon hastalarının tansiyonlarını düzene sokup dengelemeleri için limon tüketmeleri çok faydalıdır.
  • Düzenli limon tüketimi yağ yakımını hızlandırarak oldukça fazla artırmaktadır. Bu yüzden bu güne kadar hazırlanan diyetlerde sıklıkla tavsiye edilmektedir.
  • Kansızlık problemine karşı oldukça etkili bir besindir.
  • Limonun en önemli özelliklerinden biri kansere karşı koruma özelliğinin olduğu bilinmesidir.
  • Sindirimin rahatlayıp kolaylaşması için belli ölçeklerde limon kullanılmalıdır.

 1 Günlük Örnek  Limon Diyeti

İşte mucize diyetin detayları

Sabah: Yaklaşık 1 bardak kadar ılık limonlu su, 1 bardak kadar portakal ve greyfurt suyu karışımı, yaklaşık 2 dilim taze ananas, 6 adet çilek ve 2 kaşık kadar yulaf ezmesi.

Ara: 1 bardak kadar ıhlamur, papatya ve melisa yaprağı çayı, 1 bardak kadar ılık su ve 1 çay kaşığını geçmeyecek şekilde zencefil tozu ile hazırlanmış çay.

Öğle: Yaklaşık 2 bardak su, 2 kase sebze çorbası, mevsim sebzelerinden bol yeşil salata (avokado, turp, taze soğan, tere, roka, maydanoz, domates, yağ ve limon).

Ara 1: 3 adet tam ceviz. Not:(Aralar birer saat ara olacak şekilde tüketilecektir).

Ara 2: 2 dilim ananas, 1 adet elma, 1 bardak kadar zencefil tozu çayı.

Ara 3: 1 dilim kadar tam buğday ekmeği, yaklaşık 1 dilim yağsız peynir, domates, salatalık ve maydanoz, 1 bardak kadar papatya çayı.

Akşam: 2 bardak su, 2 kase sebze çorbası, 1 porsiyon kadar sebze haşlama (tercihinize göre üzerine çok az zeytinyağı, bol limon ile keten tohumu ekleyebilirsiniz), 1 kutu probiyotik yoğurt.

Ara: 2 dilim kadar ananas, 15 ila 20 adet siyah çekirdekli üzüm, 4 adet taze kayısı, 2 bardak kadar ılık limonlu su.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir