Pelin Öztekin Nasıl Zayıfladı?

Pelin Öztekin Nasıl Zayıfladı?

Ünlü  tiyatro ve dizi oyuncusu Rasim Öztekin’in kızı Pelin Öztekin’i BKM mutfak oyuncusu olarak tanıdık. Ekibin en kilolusu olarak göze çarpan Öztekin’in Bu durumundan ne sevenleri ne de kendisi şikayetçiydi fakat sağlık adına kilo vermesi gerektiğini düşünüyordu.Bir gün önemli bir karar aldı ve tüp mide ameliyatı oldu. 6 ayda 153`kilodan 100 kiloya düşen  Öztekin`in yeni hedefi ise 75 kiloya düşmek. Sizlerle paylaşacağımız makalemizin alt başlıklarında Pelin Öztekin en son hali, nasıl zayıfladı, kaç kilo verdi, öncesi sonrası ve
Rasim Öztekin’in kızı nasıl zayıfladı, isimli yazıları okuyabilirsiniz.

Pelin Öztekin ameliyat olmaya ne zaman karar verdi
Pelin Öztekin ameliyat olmaya ne zaman karar verdi

Pelin Öztekin televizyon ekranlarının kilolu ve bir o kadar da sevimli oyuncusu başarısından her zaman söz ettirdi.Fazla kiloları her süre kendisine engel olarak görenlerin tam tersine Pelin bu kilolu hali ile dahi milyonların sevgisini kazanmayı başarmıştı.Giderek dahada fazla kilo alması sebebiyle  güzelliği bir nevi gizleniyor perde arkasından kalıyordu. Zayıflamaya karar verdikten sonra çeşitli operasyonlar geçiren öztekin sonrasında müthiş bir görünüme kavuştu. Pelin öztekin mide tüpü ameliyatı ile başarılı bir operasyon sonrası sıhhatli bir şekilde kilo vermeye başladı. Büyük bir azimle ve doktor kontrolünde Yaklaşık 70 kilo veren Pelin ameliyat sonrası da spor, diyet ve sağlıklı hayat için gerekli diğer unsurları yerine getirmeye devam ederek kilosunu korumaya da gayet kararlı gözüküyor.

Pelin Öztekin Ameliyat Olmaya Nasıl Karar Verdi?

27 yaşına kadar çok tatlı ve tombik birisi olduğunu söyleyen Pelin daha sağlıklı yaşamak için bu kararı alması gerektiğini… Bunun yanı sıra  babası Rasim Öztekin de kalp, annesinde de şeker rahatsızlığı olduğu ve bunların genetik olarak kendisine geçebileceği hastalıklar olduğu için bu kararı aldığını söyledi. ‘Eğer kilolu bir şekilde hayata devam etseydim, bu sıhhat sorunlarının bir gün ortaya çıkacağından korktum’. Son zamanlarda aldığı kilolar sebebiyle  ipin ucunu kaçırdığını söyleyen Pelin,  en son tartıldığında yaklaşık olarak 153 kiloya dayandığını belirtti. Kilolu olmayı sakıncalı bir şey olarak görmediğini ancak  sağlığı tehdit ediyorsa sakıncalı bir hal aldığını belirtti.  Bu düşüncelerden sonra doktor kontrolünde ameliyat olmaya ve artık sağlıklı beslenerek yediğine,  içtiğine dikkat ederek, spor yaparak yaşamını sürdürme kararı almış.

Mide Küçültme Ameliyatı Nedir?

Hasta mevcut olan çok fazla kilolarından kurtulmak için hiç bir diyet, tedavi, spor v.b bir program uygulamamış ise, bu hasta ameliyat için doğru şahıs değildir. Uzun seneler ısrarla kilolarından kurtulmayı arzu etmesi ve bunun için çaba göstermesine rağmen obezite devam ediyorsa, ameliyat olabilmekte. Obezitenin üzerine metabolik sendrom gelişirse, bu durum hastanın hayatını tehdit eden mühim bir problem oluşturacaktır. Hastanın karar safhasında en mühim şahıs olduğunu bilmesi gerekmektedir. Ameliyattan sonra uzun yıllar dahiliye uzmanı, endokrinolog, diyetisyeninden kopmaması gerekir. Hayatına daima bir spor alışkanlığı katmalıdır. Böylece hem mutlak başarıyı yakalar, hem de kendini çok mutlu hisseder.

Pelin Öztekin Ameliyattan Sonra Neler Yapıyor?

  • Pelin Öztekin midesine kelepçe taktırdıktan sonra sağlıklı bir yaşam sürmeyi seçmiş. Şimdilerde doktor kontrolünde diyet ve spor yaparak formunu korumaya devam ediyor.
  • Her sabah erkenden kalkıp oda sıcaklığında bekletilmiş suyunu içiyor.
  • Sabah kahvaltısından önce 45 dakika yürüyüş ve esneme hareketleri yapıyor.
  • Spordan sonra metabolizmasını hızlandırıcı kahvaltısını yapıyor.
  • Çalışırken set aralarında doktorunun kendisi için hazırladığı atıştırmalıkları tüketerek bol bol su içiyor.
  • İş sonrasında da yemek saatlerini aksatmayan Pelin günün son öğününü yedikten sonra saat 23:00 da yatıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir