Sivilce Maskeleri

Sivilce Maskeleri

Sivilceler ve geride bıraktıkları iz ve ya başka bir ifade tarzı ile lekeler kaderiniz değildir. Güzelliğinizi ve bakım için sarf ettiğiniz tüm uğraşınızı gölgeleyecek olan bu sorunlardan mutfağınızdan arta kalanlar ile kendi imkanlarınız ile hazırlayabileceğiniz karışımlar ve yöntemler ile kolayca kurtulabilir ve diğer kozmetik ürünlerin tüm yan etki veya yüksek fiyat gibi tüm olumsuz önlerinden korunabilirsiniz. Sivilceler insanlarda dönemsel olarak yoğunlaşmaktadır. Ergenlik dönemi sivilceler denince ilk akla gelen evre olsa da hamilelik, adet dönemleri ve yoğun stresli geçen zaman dilimleri de sivilcelerin çok sık görüldüğü dönemlerdendir.

Sivilcelerin oluşması ile ilgili stresin halk arasında çok yaygın bir geçerliliği olsa da hali hazırda kanıtlanmış bir sonucu yoktur. Ama psikolojik konjönktürün hormonlar üzerindeki etkisi ve tetiklediği hormonal düzensizlik sivilceler ve diğer cilt sorunları için dolaylı sebep olabilir. Sivilcelerin oluşma nedenler ne olursa olsun gelişme evreleri hep aynıdır. Bu evreler şu şekilde sıralanabilir; gözeneklerin tıkanması, tortu birikimi, bakteri üremesi ve big bang. Bu doğrultudan yola çıkarak çözüm ise sivilceleri önlemek için bu evrelerden birinin yok edilmesi sivilcelerinde yok edilmesi ile eşdeğerdir. Yani gözeneklerin sürekli açık ve cildin temiz tutulması, tıkanmaların önlenmesi ve ya açılması, bakteri üremesine imkan vermemek sivilcesiz bir cilt sahibi olmak anlamı taşıyabilir.

Bu sayılan parametrelerin üstesinden gelmek ise oldukça basittir. Yani herhangi bir evrenin yok edilmesi cilt bakım maskelerini kullanmak sureti ile gerçekleştirilebilir. Dogalcilt.com sitesinde an be an yayınlanıp güncellenen ve yeni çözüm önerileri içeren makalelerde ifade edilen, bitkisel ve doğal malzemeler kullanmak sureti mutfağınızda hazırlayacağınız maskeler sivilceler dahil tüm ihtiyaçlar için çözüm olmaktadır. Örneğin dogalcilt.com da gözeneklerin açılması için önerilen ve nasıl uygulanacağı açıkça ifade edilen buhar banyosu ve tıkanan gözeneklerin açılması için uygulanabilecek maskelerden tüm cilt tiplerine göre uygulama önerileri tüm detayları ile belirtilmiştir. ayrıca cildinizi nasıl temiz tutabileceğiniz ve bunun için kullanabileceğiniz gül suyunun işlevi ve önemi de ifade edilmiştir.

Dogalcilt.com da sivilce maskeleri olarak yayınlanan reçetelerde cilt tipleri de dikkate alınmıştır ve bu konularda gerekli ayrımlar ifade edilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir