Spor Her İnsanın İhtiyacıdır

Spor Her İnsanın İhtiyacıdır

Kilo vermek veya kas kütlesi edinmek amacıyla yaptığınız sporda enerji en önemli konuyu oluşturmaktadır.

Günlük besin kaynakları vücudun ihtiyacı olan enerjiyi sağlamasına rağmen yoğun geçen spor faaliyetlerinde bu enerji yeterli gelmemektedir. Bu gibi sorunları aşabilmek adına bir takım tedbirler alınması doğru bir yaklaşım olacaktır. Doğru yapılan sporda etki oranı daha fazla olacaktır. Sizi hedeflerinize taşıyacak olan çalışma temposunda yorgun düşmemek ve sürekli enerji ihtiyacını karşılayarak daha fazla spor yapmak istenilen sonuçları ortaya çıkaracaktır. Protein karışımları spor öncesi ve sonrası kullanımlara uygun olduğu gibi kaslara gereken besinin taşınmasını da sağlamaktadır. Kaslara taşınan besinler ise hızlı onarımın yanı sıra kas erimeleri gibi istenmeyen sonuçları da engelleyecektir. HardlineWhey 3 Matrix 1600 bu konuda sporcular için özel hazırlanan bir protein çeşididir. Hidrolize, izole ve konsantre olmak üzere içerisinde barındırdığı 3 farklı whey proteinden ismini alan HardlineWhey 3 Matrix, spor öncesi veya sonrasında kullanılarak kas dokusunun korunması ve daha fazla enerji ihtiyacının giderilmesi sağlamaktadır. HardlineWhey 3 Matrix 1600 formülü eşsiz bir karışımla karşınıza çıkmaktadır. Tek serviste 35 gram protein, 7,9 gram Bcaa, 5 gram glutamin gibi yüksek amino asit profillerini barındıran bu ürün aynı zamanda 3 gram kreatinmonohidrat ile güçlendirilmiş ve etkili bir formül ortaya çıkmıştır.

ÜRÜN KULLANIMI
HardlineWhey 3 Matrix 1600 karışımı antrenmandan 30 dakika önce bir servis alınması veya antrenman yapılmayan günlerde sabah uyanır uyanmaz aç karnına bir servis kullanılmasıyla dikkat çeker. Tek serviste 25gr yüksek saflıkta protein içeren bu ürün Düşük yağ ve şeker oranı ile de dikkat çeker.

Whey proteinleri sportif faaliyetlerde olmazsa olmazlar arasında kendinize yer bulur. Türkçe karşılığı peynir altı suyu olarak da bilinir. Sütte kazain ve whey proteini bir arada bulunur. Peynir yapımı sırasında kazain ve whey proteinlerinin birbirinden ayrılmasıyla işlenmemiş peynir altı suları elde edilir. Bunun filtre edilmesinin ardından ise whey proteini kazanılır. Whey protein tozları 3 farklı kategoriye ayrılmıştır. İçerdiği protein miktarları, aminoasit profilleri, yapılarındaki amino asitlerin birbirine bağlandığı peptit bağı sayıları, vücuda alındıktan sonraki emilim hızları göz önünde bulundurularak kategorilere ayrılan bu proteinler konsantre, izole ve hidrolize olarak bilinir. Hidrolize whey proteinleri vücudun en çok ihtiyaç duyduğu dönemlerde yani antrenman sonrasında ortaya çıkıyor. Türkiye’de de sporcuların en çok tercih ettiği protein çeşiti olarak hidrolize proteinler ilk sırada kendine yer buluyor.

KULLANIMI
Whey proteinlerinin kullanımı kana hızlı karışmasıyla ortaya çıkıyor. Spor sonrası kullanmak en doğru yaklaşım biçimi olacaktır. Yine spordan 40 dakika kadar öncesinde protein ihtiyacını karşılamak adına kullanılabilir. Mide operasyonları geçirenlerin ve makro besin alanların da sıklıkla kullandıkları görülmektedir.

FAYDALARI NELERDİR
Whey proteinlerinin birden fazla faydası bulunuyor. Bunlar arasında Kana hızlı karışması, Amino asit profillerinin yüksek olması, Kas kütlesi kazanımında etkili olması, Anabolik değerlerin yüksek olması ilk göze çarpan etkenler olarak dikkat çeker.

FİYATLARI
Whey proteinlerinin fiyatları marka ve modellere göre değişmektedir. Saflık oranının arttığı whey proteinlerinde birim fiyatları da yükselmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus kullanmadan önce bir takım tavsiyeleri göz önünde bulundurmak olacaktır. Şeker hastaları, hassas bünyelerde karın kasılmaları, ishal, böbrek problemleri olanlar bu ürünleri kullanmadan önce doktoruna danışması son derece önemli olacaktır. Eğer doktorunuzdan gerekli oluru alırsanız whey proteinlerine Fitbull aracılığı ile ulaşabilir ve hem uygun ödeme koşulları hem de hazır stok imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir