Yağ Oranı Hesaplama

Yağ Oranı Hesaplama

Sağlıklı bir insan vücudunda yağ oranı belirli bir düzeyde olmalı ve o oranın üzerine çıkmaması gerekir. İnsan vücudunda gereksinim fazlası yağ sağlığı tehlikeye atar. Kadın ve erkeklerde yağ oranı farklı oranlardadır. Yağ oranı farklı yöntemlerle ölçülebilmektedir. Yağ oranını ölçmek için tartılar da kullanılabilir. Bu hesaplanan oran ortalama ne kadarlık yağ oranına sahip olunması gerektiğini ortaya çıkarır.

35 yaşından sonra 50-60 yaşına kadar erkek ve kadınlarda her sene 0,2 – 0,8 kilogram yağ kazanılmaktadır. Bununla beraber kaslarda belirli oranlarda kayıplar başlar. Bununla beraber kilo aynı kalmasına rağmen yağ kitlesi artmaktadır. Kas yoğunluğu azalmaktadır ve genişleme ortaya çıkmaktadır. Yağ oranı hesaplama ile kişi yap oranındaki değişmeleri görebilir.

Vücutta istenmeyen yağ tabakalarının giderek artması hem insan sağlığını tehlikeye atmakta hem de insan formunu kötü yönde etkilemektedir. Bu olumsuzluklarla beraber ortaya günümüzün en ciddi rahatsızlıklarından biri olan OBEZİTE ortaya çıkmaktadır.

Yağ Oranınızı Hesaplayın  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir