Yağ Yakma Diyeti

Yağ Yakma Diyeti

Günümüzde bir çok insanın kilolarıyla başı dertte. Bu nedenle bu durum bizleri çeşitli alternatiflere yöneltebiliyor. Spor yaparak zayıflama ne yazık ki herkesin yapabileceği bir şey değil. Öyle ki, iş yaşantısı, çocuklarla ilgilenme, yapılan işin zorluk derecesine göre bu maddeler değişiklik gösterebiliyor.  Dengesiz beslenmekte bu önemli faktörlerden biri, çünkü normal bir yaşantımız olmadığı için yediğimiz içtiğimiz şeylere dikkat edemiyoruz. Abur cuburlar, hamur işleri, tatlılar, kısacası yaradılış programımıza uymayan hareketler zamanla kendini kilo problemine çeviriyor. Asıl iş bundan sona başlıyor.Aldığımız kiloları vermek yada vermeye çalışmaya çalışmak!  Zira psikolojik faktörlerde baş göstermeye başlıyor, acaba bu kiloları verebilir miyim? Evet yağ yakıcı diyetlerle bu mümkün. Yağ yakma diyeti yapanlar, çok olumlu görüşlerini gerek görsel medyada gerekse yazılı basında sıkça paylaşıyorlar. Bize’ de bu diyeti uygulamak kalıyor.

VUCUTTAKİ YAĞLARIN YAKILMASINI HIZLANDIRACAK YİYECEKLER NELERDİR?

Portakal, greyfurt, limon:  C vitamini sahibi diğer meyve ve sebzeler vücudumuzda biriken yağların yakılmasını daha da hızlandıracaktır.

Doğal yeşil çay: Sinir sisteminizin daha iyi çalışmasını sağlar ve dinlenme halindeyken daha çok kalori yakmanızı sağlar.

Kırmızı biber: Damarların içindeki zararlı yağların temizlenmesine neden olur.

Zeytin yağı: Vücudunuzdaki yağın hızlı bir şekilde atılmasını kolaylaştırır.

yumurta: Metabolizma hızınızı arttırır.

Zencefil: Kan akışını hızlandırır.

Süt: Metabolizmanızın hızlı çalışmasını tetikler

Somon: Kalori yakımın’ dan sorumlu leptin hormonu seviyenizi yükseltir.

Sarımsak: İnsülin direncinizi arttırarak daha uzun süre tok kalmanızı sağlar.

Ceviz: Çok iyi omega -3 kaynağıdır diyet yaparken aralarda 2-3 adet yediğiniz ceviz zayıflamanıza katkıda bulunur.

Yulaf: İçeriğindeki yulaf nedeniyle diyet yaparken açlık hissini giderecek.  

Keten tohumu: Vücutta yağ depolanmasını önler.

Bal: Yağın hücrelerden ve vücuttan atılmasını hızlandırır.

Sirke: Açlık hissini bastırır.

Mercimek: Ağırlaşan metabolizmanızın normale dönmesini sağlar.

Esmer pirinç: Az miktarda ve kontrollü tüketilen esmer pirinç vücudunuzun yağ depolamasını önler.

Soya fasulyesi: İştah kesme özelliği vardır.

YAĞ YAKICI DİYET LİSTESİ

SABAH   İki adet yumurtayla yağsız olarak hazırlayacağınız omlet yada sahanda yumurta, bunun yanında prebiyotik bir gıda olan yoğurt veya 1 dilim süzme peynir 1 adet yeşil elma ve yağsız hazırlanmış omletinize eşlik etmesi açısından 1 fincan organik yeşil çay.

ÖĞLE   Bir adet olmak kaydıyla diyet ton balığı, somon balığı, yayın balığı, uskumru yada tavuk,hindi tüketebilirsiniz,bunların yanında yoğurt ve yeşilliklerle hazırlanmış salata yiyebilirsiniz.Yine son olarak 1 fincan yeşil çay.

AKŞAM   Balık veya tavuk eti. Yiyebildiğiniz kadar yeşil sebzeden hazırlanmış salata. Yine son olarak 1 fincan yeşil çay.

ATIŞTIRMALIK   Gün içerisinde 3 saat arada 1 adet yeşil elma ve yiye bildiğiniz kadar yeşil sebze salatası yiyebilirsiniz, salatanızın içine 1 tatlı kaşığı zeytin, yağı ilave edebilirsiniz.

NOT: Bu diyeti 30 gün uygulayın. Kahvaltıyı ve ana öğünleri kesinlikle atlamayın . Bol bol yeşil sebzelerden oluşan salatayı tüketmeyi alışkanlık haline getirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir